Yüz Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

 • By admin
 • On November 18, 2019
 • 0 Comments
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Göz Kapağı Estetiği Nedir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading][kswr_dropcaps drpcp_letter_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:500;” drpcp_content_fstyle=”font-family:Default;font-weight:inherit;” drpcp_content_color=”#333333″ drpcp_letter_color=”{“type“:“gradient“,“color1“:“#3180ab“,“color2“:“#67b8c0“,“direction“:“to bottom right“}” drpcp_letter_bgsize=”58″ drpcp_letter_br_radius=”0″ drpcp_letter_bgcolor=”{“type“:“color“,“color1“:“#ffffff“,“color2“:“#fff“,“direction“:“to left“}” drpcp_letter=”G” drpcp_letter_font_def=”0″ drpcp_content=”öz kapağı ameliyatı veya blefaroplasti, göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek için uygulanan cerrahi bir prosedürdür.” drpcp_content_font_def=”0″ drpcp_content_fsize=”font-size:15px;” drpcp_letter_style_def=”0″ drpcp_letter_margins=”margin-top:5px;margin-bottom:0px;margin-left:6px;margin-right:13px;” drpcp_letter_br_advanced=”0″ drpcp_letter_br_normal=”{“borderwidth“:“2px“,“bordercolor1“:“#3180ab“,“borderstyle“:“solid“,“bordergradientdirection“:“to bottom“,“bordercolor2“:“#67b8c0“}” drpcp_letter_fsize=”font-size:27px;”][kswr_spacer spc_desk_height=”20″]

Cerrahi uygulama, üst kapaklar, alt kapaklar veya her ikisinde yapılabilir.

İster görünüşünüzü iyileştirmek için istersede göz kapaklarınızla ilgili işlevsel problemler için uygulanmış olsun, göz kapağı ameliyatı gözlerinizin çevresinin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Ne Tedavi Edebilir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]
 • Kıvrımlar oluşturan veya göz kapağının doğal konturunu bozan, bazen görmeyi engelleyen gevşek veya sarkmış cildi.
 • Göz kapaklarında şişlik gibi görünen yağ birikintilerini.
 • Gözlerin altında torbalanmaları.
 • Aşırı cilt ve göz kapağının ince kırışıklıklarını.
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Göz Kapağı Ameliyatı Adayları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]
 • İyileşmeyi bozabilecek sağlık sorunu olmayan bireyler,
 • Sigara kullanmayan kişiler,
 • Olumlu bir bakış açısına ve gerçekçi hedeflere sahip kişiler,
 • Ciddi göz sorunu bulunmayan bireyler ameliyat için uygun aday olabilirler.

Göz kapaklarının yüzün bir parçası olduğunu unutmayın. Sarkmış bir üst kapağın görünümü, alın cildi ve kasının gevşemesine bağlı olabilir. 

Bazen üst göz kapağı kasının gevşemesi sarkmış göz kapağına neden olabilir. Buna göz kapağı pitozu denir ve farklı bir cerrahi tedavi gerektirir.

Plastik cerrahınız olarak, yüzünüzün anatomisini iyice değerlendireceğim ve hangi prosedürlerin endişelerinizi giderebileceğini birlikte karar vereceğiz.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı İyileşme Süreci” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Göz kapağınızın cerrahi tedavisi sırasında, yağlama merhemi ve soğuk kompresler uygulanabilir ve bazı durumlarda işlem tamamlandıktan sonra gözler gevşek şekilde gazlı bezle sarılabilir.

Gözlerinizin bakımını nasıl yapacağınızı, iyileşmeye yardımcı olmak için ağızdan alacağınız ilaçların, enfeksiyon riskini azaltmak için kremlerin nasıl uygulandığını veya uygulanacağını, ameliyat bölgelerinde veya genel sağlıkta aranacak belirli durumları ve ne zaman kontrole geleceğinizi içeren belirli talimatlar verilecektir.

İyileşme sırasında, şişme, morarma, tahriş ve göz kuruması gibi rahatsızlık verebilecek durumlar için ilaç, soğuk kompres ve merhem uygulamanızı isteyebiliriz. Kesi yapılan bölgelerde kızarıklıklarda mümkündür.

Bireysel iyileşme döneminiz boyunca neler bekleyebileceğinizi aşağıdaki spesifik soruları sorarak öğrenmeye çalışın.

 • Ameliyatım tamamlandıktan sonra nereye götürüleceğim?
 • Ameliyattan sonra hangi ilaçları verilecek veya reçete edeceğim?
 • Ameliyattan sonra pansuman / bandaj yaptırmalı mıyım?
 • Bandajlarım ne zaman çıkarılacaklar?
 • Dikiş alınacak mı? Ne zaman?
 • Normal aktiviteyi ne zaman tekrar başlatıp egzersiz yapabilirim?
 • Ameliyat sonrası bakım için ne zaman kontrole geleceğim?
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Göz Kapağı Ameliyatı İyileşmesi ve Güneşten Koruma” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

İyileşme süreci tamamlanıncaya kadar güneşten çok iyi korunmalı ve koyu renk güneş gözlüğü kullanmalısınız.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonuçları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Göz kapağı ameliyatının sonuçları uzun sürelidir. Bu ameliyatta genellikle az ağrı hissedersiniz ancak şişme ya da morarma olabilir. Çoğu hasta 10-14 gün içinde normal hayatına dönebilmektedir. Bununla birlikte, tam anlamıyla iyileşmenin tamamlanması birkaç ay sürebilir.

Göz kapağının cerrahisinin belirli koşulları kalıcı olarak düzeltmesi beklenir. Ancak doğal yaşlanmaya devam edeceksiniz. Bu da ameliyat sonuçlarının olumlu durumunu bir miktar değiştirebilir. Sürekli güneş koruması ile sonuçlarınızı korumayı sürdürebilirsiniz.

İşleminizden iyi sonuçlar alınması beklense de, garanti yoktur. Bazı durumlarda, tek bir cerrahi işlemle optimal sonuçların elde edilmesi mümkün olmayabilir ve başka bir cerrahi gerekebilir.

Ameliyat sonrası talimatlarınıza uymak ameliyatınızın başarısı için gereklidir. Cerrahi insizyonların iyileşme süresince aşırı güç, aşınma veya harekete maruz kalmaması önemlidir.

Yara bölgelerine bakım yapmanız konusunda size özel talimatları ameliyat sonrasında vereceğim.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Prosedür Adımları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Bir göz kapağı ameliyat prosedürü aşağıdaki adımları içerir:

Adım 1 – Anestezi

İlaçlar, cerrahi işlem sırasında rahatınız için verilir. Seçenekler arasında lokal, intravenöz sedasyon veya genel anestezi yer alır. Doktorunuz sizin için en iyi seçimi yapmanızı önerir.

Adım 2 – İnsizyon

Göz kapağı ameliyatı için kesiler, yara izlerini saklayabilmek için göz kapağı bölgesinin doğal kıvrımları içinden yapılır. 

Üst göz kapağı, göz kapağındaki doğal kırışıklık içindeki bir kesikten düzeltilebilir. Bu, yağ birikintilerinin çıkarılmasına veya yeniden konumlandırılmasına, kasların sıkıştırılmasına ve aşırı cildin alınmasına izin verir.

Alt göz kapağının koşulları, alt kirpik çizgisinin hemen altındaki bir kesi ile düzeltilebilir. Bu kesi sayesinde, alt göz kapağındaki fazla cilt çıkarılır. Yine aşırı yağ yeniden konumlandırılabilir veya kaldırılabilir.

Alt göz kapağının iç kısmında oluşturulan transkonjonktival bir insizyon, alt göz kapağı koşullarının düzeltilmesi ve aşırı yağın yeniden dağıtılması ya da alınması için alternatif bir tekniktir. Bu teknikle cilt kaldırılmaz.

Adım 3 – Kesikleri kapatma

Göz kapak kesileri tipik olarak dikişler veya cilt yapıştırıcısı ile kapatılır. Dikişler bir hafta içinde alınır.

Cerrahınız alt göz kapaklarının renk kaybını azaltmak için bir lazer veya kimyasal peeling yapılmasını önerebilir.

Adım 4 – Sonuçları görün

Göz kapağı ameliyatının sonuçları, şişlikler ve morluklarlar giderek azaldığında daha iyi görünmeye başlar.Ancak sonuçta göz kapağı daha genç bir görünüme sahip olacaktır. 

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Riskleri ve Güvenliği” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Plastik cerrahi yaptırma kararı son derece kişiseldir ve hedeflerinize ulaşmanızdaki potansiyel faydaları, göz kapağı ameliyatının riskleri ve olası komplikasyonlarıyla tartmanız gerekecektir. Yalnızca bu kararı kendiniz yapabilirsiniz.

İşlemi, riskleri ve potansiyel komplikasyonları tam olarak anlamanız için onay formlarını imzalamanız istenecektir.

Muhtemel göz kapağı ameliyatı riskleri şunları içerir:

 • Anestezi riski
 • Şişkinlik ve morarma
 • Kesik çizgilerinden kanama
 • Gözlerde kuruluk
 • Güneşe ya da parlak ışığa karşı geliştirilen duyarlılık ya da hassasiyet 
 • Gözlerinizi kapatmada zorluk
 • Ectropion, alt göz kapağının dışa doğru yuvarlanması
 • Enfeksiyon
 • Alt göz kapağının aşağı çekilmesi, kapak gecikmesi oluşabilir ve genellikle geçicidir
 • Görmede geçici veya kalıcı değişiklik ve çok nadiren kör olma şansı
 • Kirpik deri hissiyatında veya hissizliklerinde meydana gelen değişiklikler
 • Devam eden ağrı
 • Revizyon bir cerrahi girişim
 • Olumsuz yara izi

Bu riskler ve diğerleri, sizin izniniz olmadan önce tamamen tartışılacaktır. Tüm sorularınızı doğrudan benimle konuşmanız önemlidir.

0
0
Share: