Yüz Estetiği

Yüz İmplantları

 • By admin
 • On November 18, 2019
 • 0 Comments
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Yüz İmplantları Nedir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading][kswr_dropcaps drpcp_letter_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:500;” drpcp_content_fstyle=”font-family:Default;font-weight:inherit;” drpcp_content_color=”#333333″ drpcp_letter_color=”{“type“:“gradient“,“color1“:“#3180ab“,“color2“:“#67b8c0“,“direction“:“to bottom right“}” drpcp_letter_bgsize=”58″ drpcp_letter_br_radius=”0″ drpcp_letter_bgcolor=”{“type“:“color“,“color1“:“#ffffff“,“color2“:“#fff“,“direction“:“to left“}” drpcp_letter=”Y” drpcp_letter_font_def=”0″ drpcp_content=”üz implantları insan dokularıyla uyumlu, yüzünüzdeki fiziksel yapıyı güçlendirmek veya arttırmak için özel olarak oluşturulmuş katı maddelerdir.” drpcp_content_font_def=”0″ drpcp_content_fsize=”font-size:15px;” drpcp_letter_style_def=”0″ drpcp_letter_margins=”margin-top:5px;margin-bottom:0px;margin-left:6px;margin-right:13px;” drpcp_letter_br_advanced=”0″ drpcp_letter_br_normal=”{“borderwidth“:“2px“,“bordercolor1“:“#3180ab“,“borderstyle“:“solid“,“bordergradientdirection“:“to bottom“,“bordercolor2“:“#67b8c0“}” drpcp_letter_fsize=”font-size:27px;”][kswr_spacer spc_desk_height=”20″]

Yüz implantlarının kesin tipi ve boyutu, sizin için en uygun olanı, hedeflerinizi, düzeltmek istediğiniz özellikleri ve cerrahın kararını gerektirir.

Küçük bir çene, zayıf çene veya yüz hatları eksikliği sizi rahatsız ediyorsa, yüz implantları ile plastik cerrahi size fayda sağlayabilir.

Yanak ya da çene gibi yüzünüzde memnun olmadığınız bölgeler yüz implantları ile plastik cerrahi sayesinde daha uyumlu bir hale getirilebilir. 

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Çene İmplantları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Çene implantları, alın ve orta yüz ile orantılı olmayan bir çene boyutunu ve projeksiyonunu artırabilir.

Küçük veya girintili bir çene, yüzünüzü görünmesi gerekenden daha orantısız gösterebilir. Çene implantları yüzünüzün alttaki üçte birinin genişliğini arttırır.

Yüz implantları, bazı durumlarda hem çene hem de çene yüz dengesizliğine katkıda bulunur.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Yanak İmplantları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Yanak implantları, elmacık kemiklerinin projeksiyonunu arttırır. Çökük veya düz olabilecek alanlara hacim katarlar.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Yüz İmplantları Adayları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Yüz implantlarıyla yapılan plastik cerrahi en iyi, baş ve kafatası fiziksel yetişkinliğe ulaşmış, genelde ergenlik çağının sonlarında olan kişilere yapılan bir işlemdir. 

Yüz implantları için iyi bir aday olabilirsiniz:

 • Fiziksel olarak sağlıklıysanız,
 • Sigara içmiyorsanız
 • Yüz hatlarının düzeltilmesi için olumlu bir bakış açısı ve gerçekçi beklentileriniz varsa

Küçük bir çene, zayıf çene veya yüz hatları eksikliği sizi rahatsız ediyorsa, yüz implantlarıyla plastik cerrahi için uygun bir aday olabilirsiniz.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Yüz İmplantları Sonrası İyileşme Süreci” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Yüz implantları iyileşirken, ameliyat yerini temiz tutmak son derece önemlidir. Cerrahi işlem bittikten sonra iyileşmeyi ve implant pozisyonunu desteklemek için bandajlar ve sargı uygulanabilir.

Ameliyat yerlerinin bakımını nasıl yapacağınızı, iyileşmeye yardımcı olmak için ağızdan alacağınız ilaçların, enfeksiyon riskini azaltmak için kremlerin nasıl uygulandığını veya uygulanacağını, ameliyat bölgelerinde veya genel sağlıkta aranacak belirli durumları ve ne zaman kontrole geleceğinizi içeren belirli talimatlar verilecektir.

Bireysel iyileşme döneminiz boyunca neler bekleyebileceğinizi aşağıdaki spesifik soruları sorarak öğrenmeye çalışın.

 • Ameliyatım tamamlandıktan sonra nereye götürüleceğim?
 • Ameliyattan sonra hangi ilaçları verilecek veya reçete edeceğim?
 • Ameliyattan sonra pansuman / bandaj yaptırmalı mıyım?
 • Bandajlarım ne zaman çıkarılacaklar?
 • Dikiş alınacak mı? Ne zaman?
 • Normal aktiviteyi ne zaman tekrar başlatıp egzersiz yapabilirim?
 • Ameliyat sonrası bakım için ne zaman kontrole geleceğim?
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Yüz İmplantları Sonuçları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Yüz implantları ile yapılan plastik cerrahinin sonuçları ameliyatın hemen sonrasında gözle görülür. Ancak ödem sebebiyle nihai sonuç değildir. Şişliklerin ve ödemin tamamen yok olması birkaç ay sürebilir.

Yüz implantlarınızın nihai sonuçları uzun süre dayanacaktır; Bununla birlikte, ilk iyileşme evresi bölgesel şişme, renk değişikliği, uyuşma veya rahatsızlık içerebilir.

Buna ek olarak, yüz hareketleri geçici olarak kısıtlanabilir veya engellenebilir. Bunlar ortak koşullardır.

İşleminizden iyi sonuçlar alınması beklense de, garanti yoktur. Bazı durumlarda, tek bir cerrahi işlemle optimal sonuçların elde edilmesi mümkün olmayabilir ve başka bir cerrahi gerekebilir.

Verdiğimiz talimatlara uymak ameliyatınızın başarısı için gereklidir.

Cerrahi insizyonların iyileşme süresi boyunca aşırı güç, şişme, aşınma veya harekete maruz kalmaması önemlidir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Yüz İmplantları Cerrahi Adımları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Yüz implantları cerrahisi aşağıdaki adımları içerir:

Adım 1 – Anestezi

İlaçlar, cerrahi işlem sırasında rahatınız için verilir. Seçenekler arasında lokal, intravenöz sedasyon veya genel anestezi yer alır. Sizin için en iyi seçimi yapmanızı önereceğim.

Adım 2 – Yanak İmplantları

Yanakta büyütülecek spesifik alan, implantın nereye yerleştirileceğini belirler.

Yanaktan implantlar çoğunlukla ağız içinde yapılan kesiler yoluyla yerleştirilir. Diğer prosedürlerle gerçekleştirildiğinde, alt göz kapağının içindeki bir kesi yoluyla veya kıl çizgisi içinde yerleştirilmek dahil olmak üzere alternatif insizyonlar önerilebilir.

Adım 3 – Çene implantları

Bir çene implantında, kesik ağzınızın içinde, alt dudağınızı ve diş etleri birleştiren kırışık boyunca olabilir. Alternatif olarakta çene altındaki bir kesi ile yerleştirilebilir.

İnsizyonlarınız ameliyatınızı takiben bir ila iki hafta içinde çıkarılabilen ya da emilebilir dikişlerle kapatılır.

Adım 4 – Sonuçlar

Yüz implantlarıyla plastik cerrahinin ilk sonuçları neredeyse hemen fark edilir. Ancak ödem sebebiyle nihai sonuç değildir. Şişmenin tamamen geçmesi birkaç ay sürebilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Büyütme Ameliyatı Riskleri ve Güvenliği” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Plastik cerrahi yaptırma kararı son derece kişiseldir. Meme büyütme ameliyatı riskleri ve potansiyel komplikasyonlarıyla, hedeflerinize ulaşmada potansiyel faydaları karşılaştırmanız gerekir. Yalnızca bu kararı kendiniz yapabilirsiniz.

Ameliyatı, riskleri ve potansiyel komplikasyonları tam olarak anlamanız için onay formlarını imzalamanız istenecektir.

Olası meme büyütme ameliyatı riskleri şunları içerir:

 • Anestezi riski
 • Kanama / Hematom
 • Enfeksiyon
 • Meme başında veya meme hissinde değişiklikler
 • Yara izi
 • İmplantın hatalı konumu
 • İmplant kaçağı veya rüptürü
 • İmplantın çevresindeki sıkı skar dokusunun oluşması (kapsüler kontraktür)
 • Sıvı birikimi (seroma)
 • Derinin implant üzerindeki kırışması
 • Kalıcı ağrı
 • Revizyon ameliyatı olasılığı

Bu riskler ve diğerleri, sizin izniniz olmadan önce tamamen tartışılacaktır. Tüm sorularınızı doğrudan benimle konuşmanız önemlidir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme İmplantı Güvenliği” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Meme implantları meme sağlığını bozmaz.

Tıp Enstitüsü gibi bağımsız gruplar tarafından yapılan bilimsel araştırmaların dikkatle gözden geçirilmesi meme implantları ile otoimmün veya diğer sistemik hastalıklar arasında hiçbir bağlantı bulamadı.

Diğer önemli hususlar:

Meme implantlarının ömür boyu süreceği garantisi yoktur ve bir veya her iki implantı değiştirmek için gelecekte ameliyatlar gerekebilir.

Gebelik, kilo kaybı ve menopoz, ömrünüz boyunca memelerin görünümünü etkileyebilir.

Meme büyütme sonrası göğüslerinizin sağlık durumunun düzenli olarak incelenmesini ve meme implantlarının durumunu değerlendirmenizi gerektirir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme İmplantlarının Çeşitleri” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Salin Meme İmplantları

Salin meme implantları steril tuzlu su ile doldurulur. İmplant kabuğu sızıntı yaparsa, salin implantı çöker ve salin emilir ve vücut tarafından doğal olarak dışarı atılır.

Salin meme implantları düzgün bir şekil, sıkılık ve his sağlar ve 18 yaş ve üstündeki kadınlarda FDA tarafından onaylanmıştır.

Yapılı Salin Meme İmplantları

Yapısal implantlar steril tuzlu su ile doldurulur ve implantın daha doğal olması için bir iç yapı içerir.

Silikon Meme İmplantları

Silikon meme implantları silikon jel ile doludur. Jel daha doğal meme dokusu gibi hissettirir. İmplant sızdırırsa, jel implant kabuğunda kalabilir veya meme implantı yerleştirilmesi için açılmış olan cebe kaçabilir.

Silikon implant seçerseniz, implantların sağlıklı olup olmadığından emin olmak için düzenli olarak plastik cerrahınızı ziyaret etmeniz gerekebilir. Bir ultrasonografi veya MR tarama meme implantlarının durumunu değerlendirebilir.

Silikon göğüs implantları, 22 yaş ve üstündeki kadınlarda FDA tarafından onaylanmıştır.

Dama Meme İmplantları

Görünümü dayanıklı implantlar bazen damla meme implantları olarak adlandırılır, çünkü implant dış kabuğu bozulduğunda bile şekillerini korurlar.

Silikon jelin implant içindeki tutarlılığı geleneksel silikon jel implantlardan daha iyidir. Bu implantlar da geleneksel implantlardan daha sıkıdır.

Damla meme implantları altta daha fazla projeksiyona sahiptir ve üste doğru daha daralırlar. Şekillendirilmiş bir implant dönerse, göğsün düzgün görünmesi için ayrı bir işlem gerektirebilir.

Damla meme implantlarının yerleştirilmesi deride biraz daha uzun bir kesi gerektirir.

Yuvarlak Meme İmplantları

Yuvarlak meme implantları, memeleri damla implantlara göre daha dolgun gösterir. Daha yüksek profilli seçenekler ile daha fazla projeksiyon elde edebilir.

Yuvarlak implantların her yerinde aynı şekle sahip oldukları için, yerinden oynamaları konusunda daha az endişe duyulur.

Pürüzsüz Meme İmplantları

Pürüzsüz meme implantları en yumuşak hissi verir. Daha doğal hareket verebilen meme implantı cebi ile hareket edebilirler.

Pürüzsüz implantlar deride belli veya görünür bir dalgalanma gösterebilir.

Dokulu Meme İmplantları

Dokulu meme implantları, oluşturulan cebin içine tutunurlar. Memenin içinde dolaşma olasılığını azaltır ve konumlandırıldığı noktada kalırlar.

Doku, kapsül riskini azaltmada bazı avantajlar sağlar.

İmplant üreticileri zaman zaman yeni stiller ve meme implantları üretmektedirler.Bu nedenle siz ameliyata karar verdiğinizde ek seçenekler olabilir.

Sizin için en uygun implant ameliyat öncesi muayenelerde sizlerin arzuladığı görünüme kavuşmanız için beraber karar vereceğimiz bir durum olacaktır. 

0
0
Share: