Meme Estetiği

Meme Dikleştirme

 • By admin
 • On November 18, 2019
 • 0 Comments
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading][kswr_dropcaps drpcp_letter_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:500;” drpcp_content_fstyle=”font-family:Default;font-weight:inherit;” drpcp_content_color=”#333333″ drpcp_letter_color=”{“type“:“gradient“,“color1“:“#3180ab“,“color2“:“#67b8c0“,“direction“:“to bottom right“}” drpcp_letter_bgsize=”58″ drpcp_letter_br_radius=”0″ drpcp_letter_bgcolor=”{“type“:“color“,“color1“:“#ffffff“,“color2“:“#fff“,“direction“:“to left“}” drpcp_letter=”M” drpcp_letter_font_def=”0″ drpcp_content=”astopeksi olarak da bilinen meme dikleştirme ameliyatı, memelerdeki fazla cildi çıkarır, çevresindeki dokuyu sıkarak yeni meme konturunu yeniden şekillendirir ve destekler.

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği’nden yeni istatistikler, meme dikleştirmenin 2000 yılından beri % 70 oranında büyüdüğünü göstermektedir.” drpcp_content_font_def=”0″ drpcp_content_fsize=”font-size:15px;” drpcp_letter_style_def=”0″ drpcp_letter_margins=”margin-top:5px;margin-bottom:0px;margin-left:6px;margin-right:13px;” drpcp_letter_br_advanced=”0″ drpcp_letter_br_normal=”{“borderwidth“:“2px“,“bordercolor1“:“#3180ab“,“borderstyle“:“solid“,“bordergradientdirection“:“to bottom“,“bordercolor2“:“#67b8c0“}” drpcp_letter_fsize=”font-size:27px;”][kswr_spacer spc_desk_height=”20″][kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme dikleştirme ameliyatı ne yapabilir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Meme dikleştirme, vücudunuz daha genç ve yükseltilmiş meme profili ile canlandırabilir. Bir kadının memeleri sıklıkla zamanla değişir ve genç şekli ve sıkılığı kaybolabilir. Bu değişiklikler ve cilt elastikiyeti kaybı nedenleri olarak gebelik, emzirme, kilo dalgalanmaları, yaşlanma, yer çekimi ve kalıtım sayılabilir. aşağıdakilerden kaynaklanabilir:

 • Gebelik
 • Emzirme
 • Kilo dalgalanmaları
 • Yaşlanma
 • Yerçekimi
 • Kalıtım

Bazen areolar (memedaki koyu renkli alan) zaman içinde büyür ve meme dikleştirme ameliyatı bunu azaltacaktır.

[kswr_spacer spc_desk_height=”20″][kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme dikleştirme ameliyatı ne yapamaz?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Meme dikleştirme ameliyatı memelerinizin büyüklüğünü önemli ölçüde değiştirmez veya memenizin üst kısmını yuvarlamaz. Memelerinizin dolgun görünmesini isterseniz meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatını düşünmelisiniz.

Daha küçük memeler isterseniz meme dikleştirme ve meme küçültme cerrahisini birleştirmeyi düşünmelisiniz.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Dikleştirme Adayları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Aşağıdaki durumlarda meme dikleştirme ameliyatı için aday olabilirsiniz:

 • Fiziksel olarak sağlıklısın ve dengeli bir ağırlıktaysanız.
 • Sigara içmiyorsanız.
 • Memelerinizin sarkması veya şekli ve hacmini kaybetmiş olma hissi sizi rahatsız ediyorsa.
 • Memeleriniz düz, uzunlamasına veya sarkıksa.
 • Desteklenmediğinde meme uçları meme kıvrımının altına düşüyorsa.
 • Meme uçlarınız ve areolarınız aşağıya bakıyorsa.
 • Genişlemiş areolalar varsa.
 • Bir meme diğerinden düşük konumdaysa.

Meme dikleştirme ameliyatı oldukça kişisel sebeplerle tercih edilmesi gereken bir prosedürdür ve bunu kendiniz istemelisiniz.Başkasının arzularını yerine getirmemeli veya her türden ideal imaja uymaya çalışmamalısınız.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Ameliyat sonrası meme dikleştirme iyileşmesi sırasında, yaralara bandaj uygulanır. 

Ödemi en aza indirgemek ve memeleriniz iyileştikçe desteklemek için elastik bir bandaj veya destek sütyeni giymeniz gerekecektir.

Fazla sıvıyı ve kanı dışarı atması için küçük geçici bir tüp ile diren yerleştirilir. 

Size, aşağıdakileri içerecek belirli talimatlar verilecektir:

 • Ameliyattan sonra memelerinize nasıl bakım yapılır?
 • İyileşmeye yardım etmek ve enfeksiyona yakalanma olasılığını azaltmak için ağız yoluyla almak veya uygulamak için kullanmanız gereken ilaçlar.
 • Cerrahi bölgede veya genel sağlıkta aranacak spesifik endişeler.
 • Ne zaman kontrole gelmeniz gerektiği.

Ameliyat ile ilgili sizleri nelerin beklediği konusunda aşağıdaki özel soruları sorduğunuzdan emin olun.

 • Ameliyatım tamamlandıktan sonra nereye götürüleceğim?
 • Ameliyattan sonra hangi ilaçları verilecek veya reçete edilecek?
 • Ameliyattan sonra pansuman / bandaj alacak mıyım? Ne zaman çıkarılacaklar?
 • Dikiş alınacak mı? Ne zaman?
 • Normal aktiviteyi ne zaman tekrar başlatıp egzersiz yapabilirim?
 • Ameliyat sonrası muayene için ne zaman gelmeliyim?
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonuçları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Meme dikleştirme ameliyatınızın sonuçları hemen görülebilir. Zamanla cerrahi sonrası oluşan ödem azalacak ve kesi çizgileri solarak çok daha az görünür olacaktır.

Ameliyattan hemen sonra,memeninizin yeni görüntüsü ile ilgili memnuniyetiniz artacaktır. Meme şekliniz ve pozisyonu yerleşmeye devam ettiği için meme dikleştirme ameliyatının nihai sonuçları önümüzdeki birkaç ay içinde görünür. Kesi çizgileri kalıcıdır ancak zamanla solmaya devam edecektir. Meme dikleştirme ameliyatının sonuçları uzun sürelidir. Memeleriniz zamanla yaşlanma ve yerçekimi nedeniyle değişmeye devam edebilir. Aşağıdaki durumlara dikkat ederseniz yeni görünümü daha uzun süre koruyabilirsiniz:

 • Ağırlığınızı koruyun
 • Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olun.
 • Talimatlarımızı takip etmek ameliyatınızın başarısı için gereklidir.

Cerrahi insizyonların iyileşme süresi boyunca aşırı güç, şişme, aşınma veya harekete maruz kalmaması önemlidir. Kendinize bakım yapmanız konusunda size özel talimatlar vereceğim.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Dikleştirme Ameliyatı ve Gebelik” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Emzirme tamamlandıktan sonra meme dikleştirme ameliyatı değerlendirilmelidir.

Hamilelik sırasında memelerde meydana gelen değişiklikler meme dikleştirmenin sağladığı iyileşmeyi en aza indirebilir veya tersine çevirebilir.

Aynı şekilde meme cerrahisinden sonra önemli miktarda kilo kaybı meme görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Dikleştirme Ameliyatı Adımları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Meme dikleştirme ameliyatı çeşitli kesi kalıpları ve tekniklere sahip bir cerrahi prosedürdür. 

Sizin için uygun olan teknik aşağıdakilere durumlara göre belirlenecektir:

Meme büyüklüğü ve şekli

Areolaların büyüklüğü ve konumu

Meme sarkması derecesi

Ekstra cilt miktarı kadar cilt kalitesi ve esnekliği

Adım 1 – Anestezi

İlaçlar, cerrahi işlem sırasında rahatınız için verilir. Seçenekler için intravenöz sedasyon ya da genel anestezi vardır. Muayeneler sırasında sizin için uygun olanı belirleyeceğiz.

Adım 2 – İnsizyon

Üç adet ortak insizyon örneği vardır:

a. Areola çevresinde

b. Areola çevresinde ve dikey olarak aşağı doğru meme kırışıklığına

c. Areola etrafında, meme kıvrımından dikey olarak aşağıya ve meme kıvrımı boyunca yatay olarak

Adım 3 – Memeleriniz Yeniden Şekillendirme

Kesiler yapıldıktan sonra:

 • Aşırı meme dokusu çıkarılır, meme konturunu ve sıkılığını geliştirmek için yeniden şekillendirilir.
 • Meme ucu ve areola doğal, daha genç bir yüksekliğe yeniden yerleştirilir.
 • Gerekirse, genişlemiş areolalar bölgesindeki deri çıkarılarak azaltılır.
 • Aşırı deri elastikiyet kaybını telafi etmek için alınır.

Adım 4 – Kesileri Kapatma

Memeleriniz yeniden şekillendirildikten ve fazla cilt çıkarıldıktan sonra, kalan cilt insizyonlar kapatıldığında sıkılır.

Meme dikleştirme ameliyatından kaynaklanan bazı kesi çizgileri doğal meme kıvrımlarında gizlidir; Ancak diğerleri meme yüzeyinde görülür. İnsizyon çizgileri kalıcıdır, ancak çoğu durumda solmaya ve zamanla önemli ölçüde azalmaya devam eder.

Birçok kadın mümkün olan en yara izi kalmasını ister. Bununla birlikte, bizlerde anatominize en uygun insizyonları tavsiye etmekteyiz.

Doktorunuzu dinleyin ve sizin için uygun olmayacak bir kesi talep ederek sonucunuzu azaltmayın.

Yeni şekillendirilmiş memeleri oluşturmak ve desteklemek için dikişler meme dokusunun derinliklerine yapılır. Deriyi kapatmak için dikişler, cilt yapıştırıcıları ve / veya cerrahi bant kullanılabilir.

5. Adım – Sonuçlar

Meme dikleştirme ameliyatı sonuçları hemen görülür.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Dikleştirme Ameliyatı Riskleri ve Güvenliği” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Plastik cerrahi yaptırma kararı son derece kişiseldir. Meme dikleştirme ameliyatı riskleri ve potansiyel komplikasyonlarıyla, hedeflerinize ulaşmada potansiyel faydaları karşılaştırmanız gerekir. Yalnızca bu kararı kendiniz yapabilirsiniz.

Meme dikleştirme ameliyatı risklerini ve potansiyel komplikasyonları tam olarak anlamanız için onay formlarını imzalamanız istenecektir.

Meme dikleştirme ameliyatı riskleri şunları içerir:

 • Anestezi riski
 • Kanama veya hematom oluşumu
 • Enfeksiyon
 • İnsizyonların zayıf iyileşmesi
 • Geçici ya da kalıcı olabilecek meme ucu ve meme his kaybı
 • Meme kontur ve şekil düzensizlikleri
 • Meme asimetrisi
 • Ciltteki derin yağlı dokular ölebilir (yağlı nekroz)
 • Sıvı birikimi
 • Kısmi veya tamamen meme başı ve areola kaybı
 • Derin ven trombozu, kardiyak ve pulmoner komplikasyonlar
 • Revizyonel cerrahi

Bu riskler ve diğerleri, sizin izniniz olmadan önce tamamen tartışılacaktır. Tüm sorularınızı doğrudan benimle konuşmanız önemlidir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Dikleştirme ve Meme İmplantı ile Büyütme” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Bazı kadınlar meme dikleştirmeye ilaveten meme implantı düşünebilir.

Bir implant, iyileştirilmiş üst meme dolgunluğu veya dekolte sağlayabilir. İmplantlar aynı zamanda veya ikinci bir prosedür olarak yerleştirilebilir.

0
0
Share: