Meme Estetiği

Meme Büyütme

 • By admin
 • On November 18, 2019
 • 0 Comments
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Büyütme Nedir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading][kswr_dropcaps drpcp_letter_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:500;” drpcp_content_fstyle=”font-family:Default;font-weight:inherit;” drpcp_content_color=”#333333″ drpcp_letter_color=”{“type“:“gradient“,“color1“:“#3180ab“,“color2“:“#67b8c0“,“direction“:“to bottom right“}” drpcp_letter_bgsize=”58″ drpcp_letter_br_radius=”0″ drpcp_letter_bgcolor=”{“type“:“color“,“color1“:“#ffffff“,“color2“:“#fff“,“direction“:“to left“}” drpcp_letter=”M” drpcp_letter_font_def=”0″ drpcp_content=”emeleriniz boyutunu arttırmak için meme implantları veya yağ transferini gerektirir. Bu prosedür aynı zamanda kilo verme veya gebelik sonrasında kaybedilen meme hacmini de geri getirebilir, daha yuvarlak meme şekilleri elde edebilir veya doğal meme boyutu asimetrisini geliştirebilir.

Meme büyütme, aynı zamanda büyütme mammoplastisi olarak da adlandırılır. Hastanın vücudunun başka bir bölümündeki yağ, meme hacmini artırmak için kullanıldığında, prosedüre yağ transfer meme büyütme adı verilir.” drpcp_content_font_def=”0″ drpcp_content_fsize=”font-size:15px;” drpcp_letter_style_def=”0″ drpcp_letter_margins=”margin-top:5px;margin-bottom:0px;margin-left:6px;margin-right:13px;” drpcp_letter_br_advanced=”0″ drpcp_letter_br_normal=”{“borderwidth“:“2px“,“bordercolor1“:“#3180ab“,“borderstyle“:“solid“,“bordergradientdirection“:“to bottom“,“bordercolor2“:“#67b8c0“}” drpcp_letter_fsize=”font-size:27px;”][kswr_spacer spc_desk_height=”20″][kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme büyütme ameliyatı ne yapabilir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

 • Memelerin dolgunluğunu ve projeksiyonunu arttırır.
 • Meme ve kalça konturlarının dengesini geliştirir.
 • Vücudununuz görüntüsü ve kendinize güveninizi geliştirir.

Meme implantları meme rekonstrüksiyonu için mastektomi veya yaralanma sonrasında da kullanılabilir.

[kswr_spacer spc_desk_height=”20″][kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme büyütme ameliyatı ne yapamaz?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]
 • Meme büyütme ciddi derecede sarkmış memeleri düzeltemez. Memelerin dolgunlaşması, kaldırılması ve sarkma için bir meme büyütme işlemi ile bir meme dikleştirme operasyonu gerekebilir.
 • Meme dikleştirme işlemi genellikle büyütme işleminizle aynı anda yapılabilir veya ayrı bir işlem gerektirebilir. Muayeneler sırasında bu konuda sizinle konuşarak en uygun yöntemi beraber belirleyeceğiz. 
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Büyütme Adayları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Meme büyütme kişisel bir işlemdir. Kesinlikle bir başkası istiyor diye değil de kendiniz istiyorsanız yaptırmalısınızdır. Hasta memnuniyeti, özellikle de büyütmeyi kendileri isteyen hastalarda yüksektir.

Aşağıdaki durumlarda meme büyütme ameliyatı için aday olabilirsiniz:

 • Fiziksel olarak sağlıklıysanız, hamile değilseniz veya emzirmiyorsanız.
 • Gerçekçi beklentileriniz varsa.
 • Meme gelişimi tamamlandıysa.
 • Memeleriniz çok küçük olduğu hissi sizi rahatsız ediyorsa.
 • Memeleriniz gebelik, kilo kaybı ya da yaş alma sebebiyle şekli ve hacmini kaybetmiş olmasından memnun değilseniz.
 • Memenizin “boş” görünen kısmından mutsuzsanız.
 • Memelerinizde asimetriklik varsa.
 • Bir veya her iki meme normal şekilde gelişemediyse veya uzunlamasına bir şekle sahipse.

Ameliyat düşünüyorsanız, ameliyat sırasında ve sonrasında nelerin olacağını öğrenmek için ve meme büyütme fotoğraflarının öncesi sonralarını incelemek için mutlaka muayeneye gelip benimle konuşun. Önceden hazırlık yapılması hastaların makul beklentilere ve daha hızlı iyileşmeye yardımcı olur.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]
 • Ameliyattan hemen sonra, anestezi etkisi geçene kadar yakından izleneceksiniz.
 • Memeleriniz gazlı bez sargılarına sarılır. Elastik bandaj veya destekli sutyen ödemi azaltmak için bu gazlı bezlerin üstüne sarılacak ya da giydirilecektir. Bu iyileşmenize yardımcı olur. 
 • Bir gün hastanede yatışınız gerçekleştirilir ve ertesi gün kendinizi iyi hissederseniz taburculuk işlemleriniz gerçekleştirilir. 
 • Hastaneden ayrılmadan önce size belirli ameliyat sonrası talimatlar ve takip randevusu verilecektir. Ayrıca ilaçlar veya reçeteler de alacaksınız. Önerilen ilaçlar ağrı kesici ilaçlar ve enfeksiyonu önlemek için bir antibiyotik içerebilir. Talimatımız doğrultusunda destek giysinizi (bir sutyen veya elastik bandaj) giyeceksiniz. Prosedürün durumuna göre, hastalardan kesi alanlarını temizlemelerini ve merhem uygulamalarını isteyebiliriz.Prosedüre göre değiştiği için talimatlarımızı dikkatli bir şekilde izlemek önemlidir.
 • Meme implantlarının yerleştirilmesi için oluşturulan ceplerde ilk birkaç gün boyunca kanama mümkün olduğundan, aktivite seviyenizi minimum tutmanız iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Akut ağrı genellikle bir ila beş gün sonra azalır. Ancak birkaç hafta boyunca acı ve şişlik hissedebilirsiniz.
 • Ameliyat sonrası muayenelerden sonra normal aktivitelerinize ve spora uygunsanız talimatımızla başlayabilirsiniz.
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Büyütme Ameliyatı Sonuçları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Meme büyütme ameliyatı sonrasında hemen daha büyük memelere sahip olacaksınız. Ancak nihai sonuçlar ödem azaldığında ve deri implantların şeklini tam olarak aldığında ortaya çıkar. Başlangıçta çok küçük memeleriniz ya da asimetri durumu varsa şekillendirmeye yardımcı olmak adına bandajı ya da destekli sütyenleri bir süre kullanmanız gerekebilir. Bazı hastalar göğüslerini şekillendirmeye yardımcı olmak için bir şeki giymek zorunda kalabilir, başta asimetrinin altında veya başlangıçta çok küçük göğüsleri varsa. Kesiden oluşan izlerin kaybolması deri kalitenize göre bir kaç ay ya da bir yıla kadar sürebilir. 

Arzuladığınız meme büyütme sonuçlarına ulaşmak için, ameliyat sonrası talimatlarımı takip edin ve mutlaka muayenelere gelin. 

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme İmplantlarının Değiştirilmesi” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Meme implantları ömür boyu kalacak olarak kabul edilmez ve değiştirilmesi gerekebilir. Meme sağlığınızı ve implant bütünlüğünüzü değerlendirmek için yıllık olarak muayenelere gelmelisiniz.

Memeleriniz, yaşlanma, ağırlık dalgalanmaları, hormonal faktörler ve yerçekimi nedeniyle zaman içinde değişecektir. Memeleriniz görünümü değiştikçe, bazı hastalar meme dikleştirme ameliyatına veya daha genç bir konturu geri getirmek için implant değişimine ihtiyaç duyabilirler.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Büyütme Ameliyatı Adımları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Bir meme büyütme ameliyatı aşağıdaki adımları içerir:

Adım 1 – Anestezi

İlaçlar, cerrahi işlem sırasında rahatınız için verilir. Seçenekler için intravenöz sedasyon ya da genel anestezi vardır. Muayeneler sırasında sizin için uygun olanı belirleyeceğiz.

Adım 2 – İnsizyon

Gözle görülür yara izi en aza indirmek için kesi göze çarpmayan bölgelerde yapılır. Anatomik yapınıza göre hangi kesinin istediğiniz sonuç için uygun olduğunu sizlerle birlikte planlayacağız. İnsizyon seçenekleri arasında; areolar kenar boyunca (peri-areolar kesi), meme altındaki katlama (meme içi katlama) ve koltuk altında (aksiller kesi) var. Karın deliği yaklaşımı daha yüksek bir komplikasyon riski olduğundan ihtiyaç yoksa çok uygulanmaz.

İnsizyonlar meme implantının türüne, arzulanan büyütmeye, anatomi ve hasta-cerrah tercihinize bağlı olarak değişir.

Adım 3 – Meme İmplantını Yerleştirme

Kesi yapıldıktan sonra bir meme implantı cebe aşağıdaki şekilde yerleştirilir:

A. Pektoral kas altında (submusküler yerleştirme)

B. Meme dokusunun hemen arkasından, pektoral kas üzerinden (bir alt meme / alt glandüler yerleştirme)

Meme implantlarının yerleştirilmesi için yöntem implantın türüne, arzulanan büyütmeye, vücut türünüze ve önerilerimize bağlıdır.

Adım 4 – Kesilerin Kapatılması

İnsizyonlar meme dokusunda katmanlar dikişlerle kapatılır. Derideki kesiler için dikişler, cilt yapışkanı veya cerrahi bant kullanılır.

Zamanla kesi hatları solgunlaşarak daha az belirgin hale gelecektir. Yara izinin tamamen solması genetik yapıya, sigara kullanımınıza ve enfeksiyona maruz kalması gibi birçok şeye bağlı olarak değişir.

5. Adım – Sonuçlar

Meme büyütme ameliyatı sonuçları hemen görülür.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme Büyütme Ameliyatı Riskleri ve Güvenliği” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Plastik cerrahi yaptırma kararı son derece kişiseldir. Meme büyütme ameliyatı riskleri ve potansiyel komplikasyonlarıyla, hedeflerinize ulaşmada potansiyel faydaları karşılaştırmanız gerekir. Yalnızca bu kararı kendiniz yapabilirsiniz.

Ameliyatı, riskleri ve potansiyel komplikasyonları tam olarak anlamanız için onay formlarını imzalamanız istenecektir.

Olası meme büyütme ameliyatı riskleri şunları içerir:

 • Anestezi riski
 • Kanama / Hematom
 • Enfeksiyon
 • Meme başında veya meme hissinde değişiklikler
 • Yara izi
 • İmplantın hatalı konumu
 • İmplant kaçağı veya rüptürü
 • İmplantın çevresindeki sıkı skar dokusunun oluşması (kapsüler kontraktür)
 • Sıvı birikimi (seroma)
 • Derinin implant üzerindeki kırışması
 • Kalıcı ağrı
 • Revizyon ameliyatı olasılığı

Bu riskler ve diğerleri, sizin izniniz olmadan önce tamamen tartışılacaktır. Tüm sorularınızı doğrudan benimle konuşmanız önemlidir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme İmplantı Güvenliği” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Meme implantları meme sağlığını bozmaz.

Tıp Enstitüsü gibi bağımsız gruplar tarafından yapılan bilimsel araştırmaların dikkatle gözden geçirilmesi meme implantları ile otoimmün veya diğer sistemik hastalıklar arasında hiçbir bağlantı bulamadı.

Diğer önemli hususlar:

Meme implantlarının ömür boyu süreceği garantisi yoktur ve bir veya her iki implantı değiştirmek için gelecekte ameliyatlar gerekebilir.

Gebelik, kilo kaybı ve menopoz, ömrünüz boyunca memelerin görünümünü etkileyebilir.

Meme büyütme sonrası göğüslerinizin sağlık durumunun düzenli olarak incelenmesini ve meme implantlarının durumunu değerlendirmenizi gerektirir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Meme İmplantlarının Çeşitleri” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Salin Meme İmplantları

Salin meme implantları steril tuzlu su ile doldurulur. İmplant kabuğu sızıntı yaparsa, salin implantı çöker ve salin emilir ve vücut tarafından doğal olarak dışarı atılır.

Salin meme implantları düzgün bir şekil, sıkılık ve his sağlar ve 18 yaş ve üstündeki kadınlarda FDA tarafından onaylanmıştır.

Yapılı Salin Meme İmplantları

Yapısal implantlar steril tuzlu su ile doldurulur ve implantın daha doğal olması için bir iç yapı içerir.

Silikon Meme İmplantları

Silikon meme implantları silikon jel ile doludur. Jel daha doğal meme dokusu gibi hissettirir. İmplant sızdırırsa, jel implant kabuğunda kalabilir veya meme implantı yerleştirilmesi için açılmış olan cebe kaçabilir.

Silikon implant seçerseniz, implantların sağlıklı olup olmadığından emin olmak için düzenli olarak plastik cerrahınızı ziyaret etmeniz gerekebilir. Bir ultrasonografi veya MR tarama meme implantlarının durumunu değerlendirebilir.

Silikon göğüs implantları, 22 yaş ve üstündeki kadınlarda FDA tarafından onaylanmıştır.

Dama Meme İmplantları

Görünümü dayanıklı implantlar bazen damla meme implantları olarak adlandırılır, çünkü implant dış kabuğu bozulduğunda bile şekillerini korurlar.

Silikon jelin implant içindeki tutarlılığı geleneksel silikon jel implantlardan daha iyidir. Bu implantlar da geleneksel implantlardan daha sıkıdır.

Damla meme implantları altta daha fazla projeksiyona sahiptir ve üste doğru daha daralırlar. Şekillendirilmiş bir implant dönerse, göğsün düzgün görünmesi için ayrı bir işlem gerektirebilir.

Damla meme implantlarının yerleştirilmesi deride biraz daha uzun bir kesi gerektirir.

Yuvarlak Meme İmplantları

Yuvarlak meme implantları, memeleri damla implantlara göre daha dolgun gösterir. Daha yüksek profilli seçenekler ile daha fazla projeksiyon elde edebilir.

Yuvarlak implantların her yerinde aynı şekle sahip oldukları için, yerinden oynamaları konusunda daha az endişe duyulur.

Pürüzsüz Meme İmplantları

Pürüzsüz meme implantları en yumuşak hissi verir. Daha doğal hareket verebilen meme implantı cebi ile hareket edebilirler.

Pürüzsüz implantlar deride belli veya görünür bir dalgalanma gösterebilir.

Dokulu Meme İmplantları

Dokulu meme implantları, oluşturulan cebin içine tutunurlar. Memenin içinde dolaşma olasılığını azaltır ve konumlandırıldığı noktada kalırlar.

Doku, kapsül riskini azaltmada bazı avantajlar sağlar.

İmplant üreticileri zaman zaman yeni stiller ve meme implantları üretmektedirler.Bu nedenle siz ameliyata karar verdiğinizde ek seçenekler olabilir.

Sizin için en uygun implant ameliyat öncesi muayenelerde sizlerin arzuladığı görünüme kavuşmanız için beraber karar vereceğimiz bir durum olacaktır. 

0
0
Share: