Yüz Estetiği

Kulak Estetiği Ameliyatı

 • By admin
 • On November 18, 2019
 • 0 Comments
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Kulak Estetiği Ameliyatı Nedir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading][kswr_dropcaps drpcp_letter_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:500;” drpcp_content_fstyle=”font-family:Default;font-weight:inherit;” drpcp_content_color=”#333333″ drpcp_letter_color=”{“type“:“gradient“,“color1“:“#3180ab“,“color2“:“#67b8c0“,“direction“:“to bottom right“}” drpcp_letter_bgsize=”58″ drpcp_letter_br_radius=”0″ drpcp_letter_bgcolor=”{“type“:“color“,“color1“:“#ffffff“,“color2“:“#fff“,“direction“:“to left“}” drpcp_letter=”O” drpcp_letter_font_def=”0″ drpcp_content=”toplasti olarakta bilinen kulak estetiği ameliyatı, kulak şeklini, pozisyonunu veya oranını artırmak için yapılan bir ameliyattır.” drpcp_content_font_def=”0″ drpcp_content_fsize=”font-size:15px;” drpcp_letter_style_def=”0″ drpcp_letter_margins=”margin-top:5px;margin-bottom:0px;margin-left:6px;margin-right:13px;” drpcp_letter_br_advanced=”0″ drpcp_letter_br_normal=”{“borderwidth“:“2px“,“bordercolor1“:“#3180ab“,“borderstyle“:“solid“,“bordergradientdirection“:“to bottom“,“bordercolor2“:“#67b8c0“}” drpcp_letter_fsize=”font-size:27px;”][kswr_spacer spc_desk_height=”20″]

Otoplasti, doğumda ortaya çıkan, gelişme ile belirginleşen kusurlu kulakları ya da yaralanmanın neden olduğu bir kulak yapısındaki hatayı düzeltmek için yapılan bir ameliyattır.

Kulak ameliyatı daha doğal bir şekil oluştururken, kulaklara ve yüze denge ve oran getirir. Küçük şekil bozukluklarının bile düzeltilmesi görünüşe ve benlik saygısına büyük katkılar sağlayabilir.

Kepçe ya da orantısız kulaklar sizi veya çocuğunuzu rahatsız ediyorsa kulak estetiği ameliyatını düşünebilirsiniz.

[kswr_spacer spc_desk_height=”20″][kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Kulak Estetiği Ameliyatı Neleri Tedavi Eder?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]
 • Aşırı büyük kulakları 
 • Bir veya iki taraftan çeşitli derecelerde ortaya çıkan kepçe kulakları
 • Önceden geçirilmiş kulak estetiği ameliyatından memnuniyet artırmak için
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Kulak Estetiği Ameliyatı Adayları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Kulak estetiği ameliyatı için iyi aday olan çocuklar:

 • Sağlıklı olan, hayati tehlike oluşturan bir hastalığı olmayan ve tedavi edilemeyen kronik bir kulak enfeksiyonuna sahip olmayan
 • 5 yaş ve üzeri olan ya da kulak kıkırdağı düzeltmek için yeterli kararlıktı olan çocuklarda
 • İş birliği yapan ve talimatlara uyabilen
 • Ameliyat konusu geçtiğinde duygularını dile getirebilen ve itiraz etmeyen 

Kulak estetiği ameliyatı için iyi aday olan gençler ve yetişkinler:

 • Hayati tehlike oluşturan bir hastalığı olmayan ve iyileşmeyi etkileyen bir hastalığı olmayan
 • Sigara kullanmayan
 • Kulak estetiği ameliyatı için olumlu bakış açısı olan ve mantıklı beklentileri olan

Kulak estetiği ameliyatı kişisel bir işlemdir. Kesinlikle bir başkası istiyor diye değil de kendiniz istiyorsanız yaptırmalısınızdır. Hasta memnuniyeti, özellikle de kulak estetiğini kendileri isteyen hastalarda yüksektir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Kulak estetiği ameliyatından hemen sonraki rahatsızlık normaldir ve ağrı kesici ilaçlarla kontrol edilebilir. Bandaj altında kaşıntı hissi olabilir. Bandajların sağlam kalması ve herhangi bir nedenden ötürü çıkarılmaması önem taşır. Bunu yapmakta başarısızlık, düzeltmenin bir kısmının kaybına neden olabilir ve ikincil bir ameliyat gerektirebilir.

Bireysel iyileşme döneminiz boyunca neler bekleyebileceğiniz konusunda aşağıdaki özel soruları ilettiğinizden emin olun:

 • Ameliyatım tamamlandıktan sonra nereye götürüleceğim?
 • Ameliyattan sonra hangi ilaçları verilecek veya reçete edilecek?
 • Ameliyattan sonra pansuman / bandaj alacak mıyım? Ne zaman çıkarılacaklar?
 • Dikiş aldırılacak mı? Ne zaman?
 • Normal aktiviteyi ne zaman tekrar başlatıp egzersiz yapabilirim?
 • Ameliyat sonrası kontrol için ne zaman muayeneye gelmeliyim?

Tıp ve cerrahi uygulaması kesin bir bilim değildir. Her ne kadar iyi sonuçlar beklense de sonuçlarla tam bir memnuniyet garantisi yoktur. Bazı durumlarda, tek bir cerrahi işlemle optimal sonuçların elde edilmesi mümkün olmayabilir ve başka bir cerrahi gerekebilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Kulak Estetiği Ameliyatı Sonuçları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Kulak estetiği ameliyatı sonrası, kulakların iyileşmesinin ilk safhalarında yeni şekli destekleyen bandajlar çıkarıldığında görülebilen kulaklar hemen hemen net sonuçlardır. Kulak kalıcı olarak başın yakınına yerleştirildiğinde, cerrahi izler ya kulak arkasında saklanır veya kulağın doğal kırışıklıkları içinde gizlenir.

Daha kapsamlı kulak cerrahisi ve rekonstrüksiyonun sonuçları zamanla aşamalı olarak görünebilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Kulak Estetiği Ameliyatı Adımları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Adım 1 – Anestezi

İlaçlar, cerrahi işlem sırasında rahatınız için verilir. Seçenekler arasında lokal, intravenöz sedasyon veya genel anestezi yer alır. Doktorunuz sizin için en iyi seçimi yapmanızı önerir.

Adım 2 – İnsizyon

Kepçe kulakların düzeltilmesi, antihelikal kıvrımı (kulak ağzının içinde) yaratmak veya arttırmak için cerrahi teknikler kullanır ve büyümüş konkal kıkırdağı (dış kulağın en büyük ve en derin iç kısmı) azaltmak için kullanılır. Otoplasti için kesiler genel olarak kulağın arka yüzeyinde yapılır. Kulak önüne kesilere gerek duyulduğunda, kesileri yapmak için kulak kıvrımları kullanılır. Yeni şekillendirilmiş kıkırdağı yerinde sabitlemek için iç kalıcı dikişler kullanılır.

Adım 3 – Kesikleri kapatma

Dış dikişler kesileri kapatır. Teknikler, diğer yapıları çarpıtmamaya dikkat ederek ve doğal olmayan “geriye yaslanmış” bir görünümden kaçınmak için bireyselleştirilir.

Adım 4 – Sonuçlar

Kulak estetiği ameliyatı, kulakların yeni şekli ile desteklenen pansumanlar çıkarıldığında, iyileşen ilk aşamalarda kulakların kepçe olduğu durumlarda derhal sonuç verir. Kulak kalıcı olarak başın yakınına yerleştirildiğinde, cerrahi izler kulağın arkasına veya kulağın doğal kırışıklıklarında gizlenir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Kulak Estetiği Ameliyatı Riskleri ve Güvenliği” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Plastik cerrahi yaptırma kararı son derece kişiseldir. Kulak estetiği ameliyatı riskleri ve potansiyel komplikasyonlarıyla, hedeflerinize ulaşmada potansiyel faydaları karşılaştırmanız gerekir. Yalnızca bu kararı kendiniz yapabilirsiniz.

Kabul edeceğiniz prosedürü, alternatifleri ve muhtemel riskleri ve potansiyel komplikasyonları tam olarak anlamanız için onay formlarını imzalamanız istenecektir.

Olası kulak estetiği ameliyatı riskleri şunları içerir:

 • Kanama (hematom)
 • Kan pıhtıları
 • Asimetri
 • Enfeksiyon
 • Zayıf yara iyileşmesi
 • Cilt hissiyatında değişim
 • Deri kontür düzensizlikleri
 • Deri renk değişikliği / şişme
 • Anestezi riski
 • Yara izi
 • Bantlara, dikiş materyallerine ve tutkallara veya enjekte edilen sıvılara karşı alerjiler
 • Ağrı devam edebilir
 • Revizyonel cerrahi imkânı

Bu riskler ve diğerleri, sizin izniniz olmadan önce tamamen tartışılacaktır. Tüm sorularınızı doğrudan benimle konuşmanız önemlidir.

0
0
Share: