Vücut Estetiği

Karın Germe – Abdominoplasti

 • By admin
 • On November 18, 2019
 • 0 Comments
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Karın Germe (Abdominoplasti) Nedir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading][kswr_dropcaps drpcp_letter_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:500;” drpcp_content_fstyle=”font-family:Default;font-weight:inherit;” drpcp_content_color=”#333333″ drpcp_letter_color=”{“type“:“gradient“,“color1“:“#3180ab“,“color2“:“#67b8c0“,“direction“:“to bottom right“}” drpcp_letter_bgsize=”58″ drpcp_letter_br_radius=”0″ drpcp_letter_bgcolor=”{“type“:“color“,“color1“:“#ffffff“,“color2“:“#fff“,“direction“:“to left“}” drpcp_letter=”A” drpcp_letter_font_def=”0″ drpcp_content=”bdominoplasti olarakta bilinen karın germe ameliyatı, fazla miktarda yağ ve cildi temizler. Ayrıca çoğu vakada zayıflamış veya ayrılmış olan karın kaslarını onarır ve karın profilini yumuşak ve sıkı hale getirir.” drpcp_content_font_def=”0″ drpcp_content_fsize=”font-size:15px;” drpcp_letter_style_def=”0″ drpcp_letter_margins=”margin-top:5px;margin-bottom:0px;margin-left:6px;margin-right:13px;” drpcp_letter_br_advanced=”0″ drpcp_letter_br_normal=”{“borderwidth“:“2px“,“bordercolor1“:“#3180ab“,“borderstyle“:“solid“,“bordergradientdirection“:“to bottom“,“bordercolor2“:“#67b8c0“}” drpcp_letter_fsize=”font-size:27px;”][kswr_spacer spc_desk_height=”20″]

Egzersiz ve kilo kontrolü ile hepimiz düz ve sıkı karınlara ulaşmakta uyguladığımız yöntemlerdendir. Ancak bu yöntemler kimi zaman hedeflerimize ulaşmamızda yeterli olmaz.

Normal vücut ağırlığında ve orantılı bir vücuda sahip olan kişilerde bile sarkmış ve gevşek bir karın görünümü olabilir.  Bunun en yaygın nedenleri şunlardır:

 • Yaşlanma
 • Kalıtım
 • Gebelik
 • Önceki cerrahi girişimler
 • Ağırlıkta önemli dalgalanmalar
[kswr_spacer spc_desk_height=”20″][kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Karın Germe Ameliyatı Ne Yapamaz?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Karın germe ameliyatı, kilo vermenin veya uygun bir egzersiz programının yerini tutmaz.

Bir karın germe ameliyatının sonuçları teknik olarak kalıcı olmasına rağmen, pozitif sonuç ağırlığınızdaki belirgin dalgalanmalarla büyük ölçüde azalabilir. Bu nedenle, önemli miktarda kilo kaybı planlayan kişilerin veya gelecekteki gebelik düşünen kadınların karın germe ameliyatını ertelemesi önerilir.

Bir karın germe ameliyatı, çatlakları düzeltemez, ancak çıkarılacak aşırı cilt alanları üzerinde yer alıyorsa, bunlar kaldırılabilir veya görünümü bir miktar iyileşebilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Karın Germe Ameliyatı Adayları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Genel olarak, aşağıdaki özelliklere sahipseniz iyi bir karın germe adayı olabilirsiniz:

 • Fiziksel olarak sağlıklıysanız ve stabil bir ağırlıktaysanız,
 • Gerçekçi beklentileriniz varsa,
 • Sigara kullanmıyorsanız
 • Karın görünümünden rahatsızsanız,

Karın germe ameliyatı son derece bireyselleştirilmiş bir işlemdir ve başkasının arzularını yerine getirmek veya her türlü ideal imaja uymak adına yaptırmamalısınız. Yalnızca kendiniz istiyorsanız bu ameliyatı düşünmelisiniz.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Karın Germe Ameliyatı Sonra İyileşme Süreci” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Karın germe ameliyatı iyileşmesi sırasında, kesiklerinize pansumanlar veya bandajlar uygulanmaktadır. Ödemi en aza indirgemek ve deri elastikiyetini artırmak için vücudunuza elastik bandajlar ya da cerrahi korse giydirilebilir. 

Fazla miktardaki kan veya sıvıyı boşaltmak için küçük, ince bir tüp diren derinin altına geçici olarak yerleştirilebilir.

Karın germe ameliyatı iyileşirken uymanız gerekenleri içeren aşağıdaki talimatları sizlere ameliyat sonrasında vereceğiz:

 • Cerrahi alanın ve direnin bakımı nasıl yapılır
 • İyileştirmeye yardımcı olmak için ve enfeksiyon riskini azalatacak, ağız yoluyla veya cerrahi alan üzerine uygulamanız gereken ilaçlar.
 • Cerrahi bölgede veya genel sağlıkta aranacak spesifik endişeler
 • Ameliyat sonrası muayeneye ne zaman gelmeniz gerektiği.

Kişisel iyileşme döneminiz boyunca neler bekleyebileceğiniz konusunda aşağıdaki soruları sorduğunuzdan emin olun:

 • Ameliyatım tamamlandıktan sonra nereye götürüleceğim?
 • Ameliyattan sonra hangi ilaçları verilecek veya reçete edilecek?
 • Ameliyattan sonra pansuman / bandaj alacak mıyım? Ne zaman çıkarılacaklar?
 • Dikişler ne zaman çıkartılacak?
 • Nasıl yıkanacağım
 • Ne kadar süre bandajları ya da korseyi giymeliyim?
 • Normal aktiviteyi ne zaman tekrar başlayıp egzersiz yapabilirim?
 • Takip sonrası bakım için ne zaman muayeneye gelmeliyim?
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Karın Germe Ameliyatı Sonuçları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Karın germe ameliyatı, ameliyatının nihai sonuçları başlangıçta ödem ve dahili iyileşme tamamlanıncaya kadar tamamen dik duramama nedeniyle çok net anlaşılır olmayacaktır.

Bir iki hafta içinde, yeni ince profilinize güvenerek ve dik durmalısınız.

Karın germe ameliyatı vücut türünüz ve ağırlığınızla orantılı daha düz, daha sıkı bir karın konturuna sahip olmanıza neden olacaktır.

Dikkat: Daha önce abdominoplasti ameliyatı olduysanız olası sonuçları sınırlandırabilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Karın Germe Ameliyatı Sonrası İzler” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Sezaryen geçirmiş kadınlarda mevcut yara izleri yeni yara içine dahil edilebilir.

Karın germe ameliyatı sonrası izler kalıcıdır. Ancak zaman içerisinde azalarak sanki çatlak izi gibi bir iz haline gelir. Ayrıca bikini ve çamaşır içinde saklanabilen yerlerden yapıldığı için normal zamanlarda dışarıdan görünmeyecektir.

İşleminizden iyi sonuçlar alınması beklense de garanti yoktur. Bazı durumlarda, tek bir cerrahi işlemle optimal sonuçların elde edilmesi mümkün olmayabilir ve başka bir cerrahi gerekebilir.

Talimatlarımıza uymanız ameliyatınızın başarısı için gereklidir.

Cerrahi insizyonların iyileşme süresi boyunca aşırı güç, aşınma veya harekete maruz kalmaması önemlidir. Kendinize bakım yapmanız konusunda size özel talimatlar vereceğim.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Karın Germe Ameliyatı Prosedür Adımları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Karın germe ameliyatı prosedürü aşağıdaki adımları içerir:

Adım 1 – Anestezi

İlaçlar, cerrahi işlem sırasında rahatınız için verilir. Seçenekler için intravenöz sedasyon ya da genel anestezi vardır. Muayeneler sırasında sizin için uygun olanı belirleyeceğiz.

Adım 2 – İnsizyon

Tam bir karın germe ameliyatı, kasık çizgisi ile göbek deliği arasındaki alanda yatay olarak yapılmış bir insizyon gerektirir.

Kesinin şekli ve uzunluğu fazla cilt miktarı ile orantılıdır. Fazla karın derisi kaldırıldıktan sonra zayıflamış olan karın kasları onarılır.

Göbeğin etrafındaki ikinci bir kesik, üst abdomendeki fazla cildi çıkarmak için gerekli olabilir.

Üst karın derisi aşağı çekilir. Aşırı cilt kesilir ve kalan cilt birlikte dikilir. Göbek deliği için daha önce planladığımız yere yeniden bir delik açılır. Göbek deliği yüzeye doğru atılır ve planladığımız pozisyonda dikilir.

Adım 3 – Kesileri Kapatma

Dikişler, cilt yapıştırıcıları, bantlar veya klipsler cilt insizyonlarını kapatır.

Adım 4 – Sonuçları Görün

Karın germe ameliyatı vücut türünüz ve ağırlığınızla orantılı daha düz, daha sıkı bir karın konturuna neden olacaktır.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Karın Germe Ameliyatı Riskleri ve Güvenliği” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Plastik cerrahi yaptırma kararı son derece kişiseldir. Karın germe ameliyatı riskleri ve potansiyel komplikasyonlarıyla, hedeflerinize ulaşmada potansiyel faydaları karşılaştırmanız gerekir. Yalnızca bu kararı kendiniz yapabilirsiniz.

Karın germe ameliyatı risklerini ve potansiyel komplikasyonları tam olarak anlamanız için onay formlarını imzalamanız istenecektir.

Karın germe ameliyatı riski şunları içerir:

 • Anestezi riski
 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Sıvı birikimi (seroma)
 • Zayıf yara iyileşmesi
 • Deri kaybı
 • Uyuşukluk veya deri hissiyatında diğer değişiklikler
 • Cilt renginin değişmesi ve / veya uzun süre şişmesi
 • Olumsuz yara izi
 • Cildin yinelenen gevşekliği
 • Ciltteki derin yağlı dokular ölebilir (yağlı nekroz)
 • Derin ven trombozu, kardiyak ve pulmoner komplikasyonlar
 • Asimetri
 • Sıradışı estetik sonuç
 • Revizyonel cerrahi imkânı
 • Kalıcı ağrı

Bu riskler ve diğerleri, sizin izniniz olmadan önce tamamen tartışılacaktır. Tüm sorularınızı doğrudan benimle konuşmanız önemlidir.

0
0
Share: