Ameliyatsız Estetik

Dermal Dolgular

 • By admin
 • On November 21, 2019
 • 0 Comments
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Dermal dolgu nedir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading][kswr_dropcaps drpcp_letter_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:500;” drpcp_content_fstyle=”font-family:Default;font-weight:inherit;” drpcp_content_color=”#333333″ drpcp_letter_color=”{“type“:“gradient“,“color1“:“#3180ab“,“color2“:“#67b8c0“,“direction“:“to bottom right“}” drpcp_letter_bgsize=”58″ drpcp_letter_br_radius=”0″ drpcp_letter_bgcolor=”{“type“:“color“,“color1“:“#ffffff“,“color2“:“#fff“,“direction“:“to left“}” drpcp_letter=”D” drpcp_letter_font_def=”0″ drpcp_content=”ermal dolgu maddeleri yüz çizgilerini azaltmaya ve yüzdeki hacim ve dolgunluğu geri kazanmaya yardımcı olur.” drpcp_content_font_def=”0″ drpcp_content_fsize=”font-size:15px;” drpcp_letter_style_def=”0″ drpcp_letter_margins=”margin-top:5px;margin-bottom:0px;margin-left:6px;margin-right:13px;” drpcp_letter_br_advanced=”0″ drpcp_letter_br_normal=”{“borderwidth“:“2px“,“bordercolor1“:“#3180ab“,“borderstyle“:“solid“,“bordergradientdirection“:“to bottom“,“bordercolor2“:“#67b8c0“}” drpcp_letter_fsize=”font-size:27px;”]

Yaş aldıkça, yüzümüz doğal olarak deri altı yağını ve dokusunu kaybeder ve bu sebeple yüz kasları cilt yüzeyine daha yakın çalışır. Böylece gülümseme çizgileri ve kaz ayakları daha belirgin hale gelir.

Yüz derisi de biraz sarkar ve cilt hacmi kaybına neden olur. Yüz derisini etkileyen diğer faktörler ise güneşe maruz kalma, kalıtım ve yaşam tarzıdır.

[kswr_spacer spc_desk_height=”20″][kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Dermal dolgu maddeleri ne yapabilir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]
 • İnce dudakları kalınlaştırabilir.
 • Yüz konturlarını iyileştirebilir.
 • Yüzdeki kırışıklıkları giderebilir ya da kırışıklıkları yumuşatabilir. 
 • Yara izlerinin görünümünü iyileştirebilir.
 • Yüzdeki kontur deformasyonlarını yeniden oluşturabilir.
 • Göz Altı gölgelenmesini azaltır veya tamamen yok edebilir. 

Dermal dolgu maddeleri erken yaşlanma belirtileri olanlarda veya yüz gençleştirme ameliyatının sonuçlarını daha da kabul edilebilir hale getirmek için kullanılabilir.

[kswr_spacer spc_desk_height=”20″][kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Dermal dolgu maddeleri ne yapamaz?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Bazı hastalar için, yüz germe, kaş kaldırma veya göz kapağı estetiği gibi ameliyatlar en iyi yaklaşım olabilir. Yumuşak doku dolgu maddeleri gibi asgari düzeyde invaziv gençleştirme tedavileri aynı sonuçları elde edemez, ancak bir yüz gençleştirme ameliyatını düşünmenin uygun olduğu zamanın gecikmesine yardımcı olabilir. Dermal dolgu maddelerinin yüz yaşlanması için geçici tedaviler olduğunu ve uzun süreli sonuçlar için devam eden tedavilere ihtiyaç duyulacağını bilmeniz son derece önemlidir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Dermal dolgu maddeleri kimler iyi bir adaydır?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Aşağıdaki durumlarda dermal dolgu maddeleri için iyi bir aday olabilirsiniz:

 • Fiziksel olarak sağlıklıysanız,
 • Görünümünüzü iyileştirmek için olumlu bir bakış açısına ve gerçekçi hedeflere sahipseniz,
 • Cilt sağlığını korumayı devam edecekseniz muhtemelen dolgu uygulamaları için uygun bir aday olabilirsiniz. 

Bazı hastalar için, yüz germe, kaş kaldırma veya göz kapağı estetiği gibi ameliyatlar en iyi yaklaşım olabilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Dermal dolgu maddelerinin riskleri nelerdir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Dolgu yaptırma kararı son derece kişiseldir. Faydaların hedeflerinize ulaşıp ulaşmayacağına ve dermal dolgu maddelerinin riskleri ve potansiyel komplikasyonlarının kabul edilebilir olup olmadığına karar vermeniz gerekecektir.

Plastik cerrahınız riskleri size ayrıntılı olarak açıklayacaktır.

Prosedürü, riskleri ve olası komplikasyonları tam olarak anlamanızı sağlamak için onay formları imzalamanız istenecektir.

Dermal dolgu maddelerinin ciddi komplikasyonları nadirdir. Potansiyel riskler, kullanılan spesifik dolguya ve dolgu maddesinin nispi kalıcılığına bağlı olarak değişir ve şunları içerir:

 • Akne benzeri cilt döküntüleri
 • Asimetri
 • Morarma, enjeksiyon bölgesinden kanama, şişlik
 • Cilde yara ve olası yara izi ile sonuçlanan zarar
 • Enjeksiyon bölgesinde enfeksiyon
 • Şişlik ve ödem
 • Derinin altındaki dolgu maddesinin elle tutulurluğu
 • Kaşıntı ile deri döküntüsü
 • Cilt kızarıklığı
 • Kırışıklıkların düşük veya aşırı düzeltilmesi
 • Körlük
 • Deri nekrozu (kan akışının bozulmasından kaynaklanan cildin ülserasyonu veya kaybı)

Bu riskler ve diğerleri, izniniz alınmadan önce tamamen tartışılacaktır.

Tüm sorularınızı doğrudan plastik cerrahınızla birlikte ele almanız önemlidir. Prosedürünüzden iyi sonuçlar alınmasına rağmen sonuçlarınızdan memnun kalacağınızın garantisi yoktur. Dermal dolgu maddesi enjeksiyonlarından önemli komplikasyonlar ortaya çıkabileceği için, riskleri anlayan ve meydana gelebilecek herhangi bir komplikasyon ile başa çıkmak için eğitilmiş ve hazırlanmış olan kurul onaylı bir plastik cerrahın bakımında olması önemlidir.

Bazı durumlarda, tek bir prosedürle en iyi sonuçları elde etmek mümkün olmayabilir. Dolgu maddelerinin çoğu zamanla dağılır. Düzeltme işleminizi sürdürmek için, enjeksiyon işlemini aralıklarla tekrarlamayı düşünmeniz gerekir.

0
0
Share: