Vücut Estetiği

Brezilya Poposu Estetiği

 • By admin
 • On November 20, 2019
 • 0 Comments
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Brezilya Poposu Estetiği Nedir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading][kswr_dropcaps drpcp_letter_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:500;” drpcp_content_fstyle=”font-family:Default;font-weight:inherit;” drpcp_content_color=”#333333″ drpcp_letter_color=”{“type“:“gradient“,“color1“:“#3180ab“,“color2“:“#67b8c0“,“direction“:“to bottom right“}” drpcp_letter_bgsize=”58″ drpcp_letter_br_radius=”0″ drpcp_letter_bgcolor=”{“type“:“color“,“color1“:“#ffffff“,“color2“:“#fff“,“direction“:“to left“}” drpcp_letter=”K” drpcp_letter_font_def=”0″ drpcp_content=”alça büyütme veya ilye büyütme, kalçaların konturunu, boyutunu ve / veya şeklini geliştirmek için yapılan cerrahi bir prosedürdür. Bu prosedür, kalça implantları, yağ transferi veya bazen her ikisinin bir kombinasyonu kullanılarak yapılır.” drpcp_content_font_def=”0″ drpcp_content_fsize=”font-size:15px;” drpcp_letter_style_def=”0″ drpcp_letter_margins=”margin-top:5px;margin-bottom:0px;margin-left:6px;margin-right:13px;” drpcp_letter_br_advanced=”0″ drpcp_letter_br_normal=”{“borderwidth“:“2px“,“bordercolor1“:“#3180ab“,“borderstyle“:“solid“,“bordergradientdirection“:“to bottom“,“bordercolor2“:“#67b8c0“}” drpcp_letter_fsize=”font-size:27px;”]

Kalça implantları cerrahi olarak kalça dokusunun derinlemesine yerleştirilmiş silikonla doldurulmuş meme protezi benzeri malzemelerdir. Yağ grefti kullanımı yoluyla yapılan kalça büyütme estetiği, vücudun bir bölgesinden alınan yağın kalça dokularına transferini içerir. Bu teknik bazen Brazilian Butt Lift (Brezilya Poposu Estetiği) olarak da adlandırılır.

[kswr_spacer spc_desk_height=”20″][kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Kalça Büyütme Ameliyatı Ne Yapabilir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]
 • Poponuzun veya kalçanızın dolgunluğunu, yuvarlaklığını ve projeksiyonunu arttırır. 
 • Görünümüzün dengesini iyileştirir.
 • Kendinize olan özgüveninizi geliştirir. 

Kalça büyütme işlemlerine ek olarak, yumuşak dokunun cerrahi olarak alınmasıyla bir popo dikleştirme ameliyatı gerçekleştirilebilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Popo Dikleştirme” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Bir popo dikleştirme veya ilye dikleştirme, kalça bölgesindeki cilt ve yağın altında yatan dokunun şeklini ve tonunu iyileştirir.

Yaşlanma, güneş hasarı, hamilelik, ağırlıktaki önemli dalgalanmalar ve genetik faktörler gibi sebeplerle olabilecek kalçanın sarkmasına neden olabilecek zayıf doku esnekliğinin düzelmesine katkıda bulunabilir.

Daha pürüzsüz ve daha hoş bir kontur elde etmek için, aşırı sarkan cilt ve yağ giderilir. Geleneksel bir ilye kaldırma, popoyu büyütmez, fakat selülitli ve düzensiz görünen cilt yüzeyini iyileştirebilir. Bu prosedür bir vücut dikleştirme estetiği ameliyatına dahil edilebilir veya ayrı olarak yapılabilir.

[kswr_spacer spc_desk_height=”20″][kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Bir popo dikleştirme ne yapamaz?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Popo dikleştirme estetiği kesinlikle ne aşırı yağın çıkarılması için, ne de popoya hacim kazandırmak için tasarlanmamıştır. Yağ grefti, kalça implantları veya popo dikleştirme (kendi dokularınızdan bazıları fazla cildin altında kaldığında) hacim eklemek için kullanılabilir. Liposuction işlemi popoyu görünümünü daha da iyileştirmek için beraber kullanılabilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Popo dikleştirme / kalça büyütme kimler iyi bir adaydır?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Kalça büyütme estetiği ya da popo dikleştirme ameliyatları kişisel olarak tercih edilmesi gereken bir prosedürdür. Bunu kendiniz için yapmalısınız, başkasının isteklerini yerine getirmek veya herhangi bir ideal görüntüye uymaya çalışmak için değil.

Aşağıdaki durumlarda, kalça büyütme ve popo dikleştirme için iyi bir aday olabilirsiniz:

 • Fiziksel olarak sağlıklıysanız,
 • Gerçekçi beklentileriniz varsa,
 • Poponun çok küçük olduğu duygusundan rahatsız olduysanız,
 • Poponun yuvarlaklığından veya genel şeklinden mutsuzsunsanız,
 • Poponuzda asimetriklik varsa,
 • İlye bölgesinde belirgin yumuşak doku gevşekliğiniz varsa,
 • Doğru beslenme ve formda kalma ile sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeye kendinizi adadıysanız,

muhtemelen bu prosedür için uygun bir aday olabilirsiniz. 

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Kalça büyütme ya da popo dikleştirme estetiğinin riskleri nelerdir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Bir kalça büyütme ya da popo dikleştirme prosedürünü yaptırma kararı son derece kişiseldir. Bu prosedürün hedeflerinize ulaşıp ulaşmayacağına ve kalça büyütme veya popo dikleştirme estetiği ameliyatlarının riskleri ve potansiyel komplikasyonlarının kabul edilebilir olup olmadığına karar vermeniz gerekecektir.

Plastik cerrahınız ameliyatla ilgili riskleri ayrıntılı olarak açıklayacaktır. Yapılacak prosedürü ve tüm riskleri veya olası komplikasyonları tam olarak anladığınızdan emin olmak için onay formları imzalamanız istenecektir.

Popo dikleştirme ya da kalça büyütme riskleri şunları içerir:

 • Anestezi riskleri
 • Kanama (hematom)
 • Enfeksiyon
 • Kötü yara iyileşmesi
 • Sıvı birikimi (seroma)
 • Uyuşukluk veya cilt hissindeki diğer değişiklikler
 • Derinin altındaki yağ dokusu ölümü (yağ nekrozu)
 • Kalıcı olabilecek ağrı
 • Cildin tekrar gevşemesi
 • Derideki renk değişikliği ve / veya uzun süreli şişlik
 • Asimetriler
 • Derin ven trombozu, kardiyak ve pulmoner komplikasyonlar
 • Revizyon ameliyat için olası ihtiyaç
 • Cilt kaybı
 • Sütürler cilt boyunca kendiliğinden kaybolup daha az görünür hale gelebilir ancak tahrişe neden olabilir ve giderilmesi gerekebilir.
 • Olumsuz yara izi
 • Bu riskler ve diğerleri, izniniz alınmadan önce tamamen size anlatılacaktır.Tüm sorularınızı doğrudan plastik cerrahınızla birlikte ele almanız önemlidir.
0
0
Share: