Ameliyatsız Estetik

Botoks

 • By admin
 • On November 18, 2019
 • 0 Comments
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”A tipi botulinum toksini nedir?” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading][kswr_dropcaps drpcp_letter_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:500;” drpcp_content_fstyle=”font-family:Default;font-weight:inherit;” drpcp_content_color=”#333333″ drpcp_letter_color=”{“type“:“gradient“,“color1“:“#3180ab“,“color2“:“#67b8c0“,“direction“:“to bottom right“}” drpcp_letter_bgsize=”58″ drpcp_letter_br_radius=”0″ drpcp_letter_bgcolor=”{“type“:“color“,“color1“:“#ffffff“,“color2“:“#fff“,“direction“:“to left“}” drpcp_letter=”K” drpcp_letter_font_def=”0″ drpcp_content=”ozmetik botulinum toksini formu, yüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları geçici olarak azaltan veya ortadan kaldıran popüler bir cerrahi olmayan enjeksiyon türüdür. En sık tedavi edilen alanlar kaş çatma çizgileri, alnın kırışıklıkları, gözlerin yakınında kaz ayaklarıdır. Boyunda belirgin çizgiler, belirgin çene kasları, dudak çizgileri ve gummy smile gibi başka birçok alanının tedavisinde kullanılabilmektedir.” drpcp_content_font_def=”0″ drpcp_content_fsize=”font-size:15px;” drpcp_letter_style_def=”0″ drpcp_letter_margins=”margin-top:5px;margin-bottom:0px;margin-left:6px;margin-right:13px;” drpcp_letter_br_advanced=”0″ drpcp_letter_br_normal=”{“borderwidth“:“2px“,“bordercolor1“:“#3180ab“,“borderstyle“:“solid“,“bordergradientdirection“:“to bottom“,“bordercolor2“:“#67b8c0“}” drpcp_letter_fsize=”font-size:27px;”][kswr_spacer spc_desk_height=”20″]

Botulinum toksini, bakterilerden türetilen saflaştırılmış bir maddedir. Botulinum toksini enjeksiyonları, enjekte edildiği anda sinir sinyallerini bloke eder. Sinyal yoksa, kas kasılmaz. Sonuç olarak istenmeyen yüz kırışıklıkları veya görünüm azalır. Bilinen botulinum toksin tip A enjeksiyon tipleri arasında Botox, Dysport bulunur.

Botulinum toksini,

 • Yumuşak kaz ayaklarında, alında çizgilerinde, kaş çatma çizgilerinde, dudak çizgilerinde
 • Boyun çizgilerinde
 • Çene derisinin gamzeli görünümü
 • Ağız köşelerini kaldırmada
 • Kare çene çizgisini yumuşatmada
 • Gummy smile’i düzeltmede kullanılmaktadır.
[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Botoks Adayları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Gülümsemek, kaşlarını çatmak, ve hatta çiğneme -temelde herhangi bir yüz hareketi- sonunda kırışıklıkların en yaygın görülen belirtilerinden birine yol açabilir. Sizin yorgun ve hatta öfkeli biri gibi görünmenize neden olur. Kırışıklıkları gidermenin en hızlı ve en güvenli yollarından biri, Botoks enjeksiyonudur.

Botoks, sonuçlarınızı daha da geliştirmek için kimyasal peeling, lazer tedavileri, dermal doldurucular veya mikrodermabrazyon gibi diğer kozmetik cilt prosedürleriyle kombine edilebilir. Bu işlemlerin kombinasyonu, yeni çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Botoks Sonrası İyileşme Süreci” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]
 • Hiçbir anestezi gerekmez. Botoks enjeksiyonlarında herhangi bir istirahat veya iyileşme zamanı yoktur.
 • Normal faaliyetlere derhal başlayabilirsiniz.

Dikkat: Kırışıklık tedavisinden sonra tedavi edilen bölgeleri ovmayın veya masaj yapmayın, çünkü Botoksun yüzünüzün başka bir bölgesine kaçmasına neden olabilir. Böyle bir durumda, geçici yüz zayıflığı veya sarkıklık yaşayabilirsiniz.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Botoks Sonuçları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Birkaç gün içinde sonuçları fark edebilirsiniz, ancak tam etkinin görünmesi bir hafta kadar sürebilir. Bu tedavinin etkisi genellikle altı ila sekiz ay kadar sürmektedir.

Botoksun etkileri azalmaya başladığında, kas reaksiyonları ve kırışıklıklar dönecektir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Botoks Prosedürü Adımları” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Bir kaç enjeksiyon yapılması sebebiyle botoks sizin için basit bir işlem gibi gözükebilir. Ancak aslında deneyimli bir sağlık uzmanının yapması gereken bir sanat ve bilimdir.

Yüzünüzde 43 kas vardır ve botoks enjekte eden kişinin tedavinizi optimize etmek için doğru noktaları anladığı ve tespit ettiği hayati önem taşır.

Belirli kaslara az miktarda botoks enjekte etmek için çok ince bir iğne kullanılır. Belirli kasları özenle seçerek, doktorunuz yalnızca kırışıklık üreten kasları zayıflatarak doğal yüz ifadelerinizi korur.

Botoks tedavisi enjeksiyonu genellikle 15 dakikadan az sürer.

İhtiyacınız olan enjeksiyonların sayısı, yüz özelliklerine ve kırışıklıkların derecesine bağlı olacaktır. Örneğin kaz ayakları genellikle iki ila üç enjeksiyon gerektirir. Kaşınızın üstündeki kırışıklıklar için beş veya daha fazla enjeksiyon gerekebilir.

[kswr_heading head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”Botoks Enjeksiyonu Riskleri ve Güvenliği” head_title_fsize=”font-size:19px;” head_title_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Normal faaliyetlere derhal başlayabilirsiniz.

Genel olarak güvenli olmasına rağmen, Botoks yan etkileri ve komplikasyonları şunları içerebilir:

 • Enjeksiyon yerinde yara ve ağrı
 • Grip benzeri semptomlar
 • Baş ağrısı
 • Mide bulantısı
 • Kızarıklık
 • Geçici yüz zayıflığı veya sarkıklık

Çok düşük bir ihtimal olsa da toksik maddenin tedavi alanının ötesine yayılması, solunum problemleri, yutkunma sorunları, kas güçsüzlüğü ve kekeleyerek konuşma gibi gıda zehirlenmesi benzeri bulgu ve belirtilere sebep olabilir.

0
0
Share: